Tenisiści z UŁ ze złotym medalem

Tenisiści Uniwersytetu Łódzkiego zdobyli złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski. Trzydniowa impreza zakończyła się w niedzielę wieczorem w Lublinie.

 

W łódzkiej ekipie występował m.in. Kamil Majchrzak, który za kilkanaście dni weźmie udział w eliminacjach do słynnego turnieju wielkoszlemowego na kortach Wimbledonu. Ekipa w składzie Piotr Gryńkowski, Kamil Majchrzak i Piotr Matuszewski nie znalazła w Lublinie sobie równych, wygrywając wszystkie mecze w stosunku 2:0. W finale łodzianie pokonali Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. W spotkaniu o brązowy medal Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu pokonała Uczelnię Łazarskiego w Warszawie 2:0.

 

– Od początku uchodziliśmy za jednego z faworytów i bardzo chcieliśmy to potwierdzić. W finale jednak było naprawdę ciężko, ale na szczęście daliśmy sobie radę – mówił Majchrzak.

 

W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się reprezentantki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, które nie przegrały na lubelskich kortach ani jednego meczu. W finale poznanianki w składzie Agata Mlazga, Julia Przybylska pokonały 2:0 Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Brązowy medal zdobyła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Turniej, zorganizowany przez AZS Lublin, odbywał się na kortach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Lubelskiego Klubu Tenisowego. Impreza była współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Gratulujemy!

 

Materiał źródłowy: Biuro Prasowe AZS