Na Lumumbowie powstanie mural w ramach obchodów 20-lecia programu Erasmus+

Uniwersytet Łódzki obchodzi 20-lecie programu Erasmus+ i we współpracy z ESN Polska i Urban Forms udostępni ścianę Akademika nr X Olimp, na której powstanie dzieło autorstwa OKUDY – jednego z najwybitniejszych współczesnych przedstawicieli sztuki miejskiej. Mural ten zostanie stworzony w wakacje w ramach Festiwalu Urban Forms.

 

W tym roku w lipcu w Łodzi pojawią się pierwsze murale 3D i nowe wielkoformatowe malowidła autorstwa wybitnych artystów z Włoch, Rosji i Hiszpanii oraz początkujących łódzkich twórców. Tematem przewodnim Festiwalu jest „miejsce”.

 

Okuda to jedna z najjaśniejszych gwiazd światowego street artu. Jak wielu innych, zaczynał jako artysta uliczny, ale jego prace bardzo wcześnie zaczęły być rozpoznawalne. Współpracował z licznymi festiwalami oraz galeriami w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie i Berlinie.

 

Jego dzieła to kompozycje składające wielobarwnych i zwielokrotnionych form geometrycznych, które harmonijnie przenikają się z przestawieniami zwierząt i ludzi. Te zainspirowane surrealizmem, pop artem i sztuką etniczną prace mają wyraźny polityczny oraz społeczny przekaz. Artysta stawia egzystencjalne pytania dotyczące napięcia pomiędzy naturą człowieka i jego korzeniami a nowoczesnością, kapitalizmem i współczesnymi formułami społecznej koegzystencji.

 

Uniwersytet Łódzki obchodzi w tym roku 20-lecie programu Eramus+. Projekt muralu będzie  reprezentował otwartość Uniwersytetu Łódzkiego na wielokulturowość i mobilność w ramach programu Erasmus+. Mural ma również nawiązywać do kultury organizacji Erasmus Student Network – pokazywać, co  studenci wolontariusze zyskują dzięki aktywnej działalności w niej.

 

Więcej -> https://energiamiasta.com/2018/06/20/festiwal-urban-forms-20-29-lipca-2018/

 

Redakcja: Centrum Promocji